انتشار «احکام بانوان در شریعت محمدی(ص)» کتاب جدیدی از احمد قابل

جلد نهم مجموعه آثار زنده‌یاد احمد قابل با عنوان «احکام بانوان در شریعت محمدی(ص)» در ۲۲۸ صفحه در فضای مجازی منتشر شد.
ناشر این کتاب همانند هشت جلد قبلی و یادنامۀ آن مجتهد مجاهد «شریعت عقلانی» است. احکام بانوان محصول تأملات احمد قابل در فاصلۀ سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۷ است و در پنج بخش تنظیم شده است. بخش اول با عنوان «حقوق زنان در قرآن» مباحث تفسیری دربارۀ آیۀ ۳۴ سورۀ نساء با محوریت دو موضوع «عدم برتری مردان» و «نقد زدن زنان» و بحثی تفصیلی دربارۀ «ارث بانوان» را در بر دارد. در بخش دوم تحت‌عنوان «حجاب» فتوای مشهور و منفرد قابل دربارۀ استحباب پوشش سر و گردن، بحث استدلالی درهمین‌زمینه، پاسخ به یک نقد و پاسخ به چند پرسش دربارۀ پوشش بانوان است. بخش سوم «ازدواج موقت» است که علاوه بر بحثی دراین‌زمینه و پاسخ به پرسش‌های مرتبط شامل بحثی دربارۀ روابط دختران و پسران و نیازهای جنسی نیز هست. به‌رسمیت‌شناختن حق جدایی زن از شوهر بدون نیاز به رضایت شوهر از مهم‌ترین ابحاث کتاب است. بالاخره پاسخ به هفت پرسش شرعی دربارۀ «احکام زنان» پایان‌بخش کتاب است.
کتاب «احکام بانوان در شریعت محمدی(ص)» به «سارا» نورچشم احمد قابل تقدیم شده است. جلد دهم مجموعۀ آثار قابل باعنوان «احکام جزایی در شریعت محمدی(ص)» اوایل تیرماه جاری توسط همین ناشر در فضای مجازی منتشر خواهد شد. متن پی‌دی‌اف دورۀ کامل مجموعه آثار زنده‌یاد احمد قابل در قسمت «کتاب‌ها»ی سایت شریعت عقلانی، در دسترس علاقه‌مندان است.
لینک دانلود از ۴shared:

http://www.4shared.com/office/ZQKgh5hC/Ahkam_e_Banovan.html

۶ نظر برای این مطلب

 1. سلام متاسفاه امکان دسترسی به متن کتاب وجود دارد لطفا یک شیوه سهلتر که امکا ن داشته باشد ار درون سایت به کتاب دسترسی پیدا کرد یا حداقل خلاصه کتاب در اختیار علاقمندان قرار گیرد
  ممنون

 2. باسلام وآرزوی شادی برای روح استاد زنده یاد شهیدحق وحقیقت آیت الله احمد قابل
  فایل احکام بانوان در وسط دانلود دچار مشکل میشودآیا امکان دارد فایل را به ایمیلم ارسال نمائید. باتشکر

 3. با سلام
  هر چی تلاش کردم نتونستم کتاب رو دانلود کنم.

 4. با عرض معذرت! من راه دیگری بلد نیستم برای دراختیار قرار دادن فایل. روی سایت هم که آپلود کنیم، سایت از دسترس خارج می‌شود. انشاءالله راه بهتری پیدا خواهیم کرد. اگر دوستان پیشنهادی دارند، بفرمایند تا عمل شود.
  باز هم از همه عزیزان معذرت می‌خواهم.

 5. با سلام و تشکر از مطالب روشنگرانه ی شما متاسفانه من جهت دریافت فایل دچار مشکل میشوم وبه شدت علاقمند به مطالعه ی هرچه سریعتر این کتاب هستم که سوالات بیست ساله ی بی پاسخ من را جواب میده . لطفا اگر امکانش هست برای من با ایمیل ارسال فرمایید.
  با تشکر

 6. سالمه
  من دانلود کردم