انتشار ششمین جلد از مجموعه آثار احمد قابل «بیم و امیدهای دینداری» در آستانه میلاد مسعود پیامبر رحمت (ص)

ششمین جلد از مجموعه آثار احمد قابل حاوی خطابه های آن عالم نواندیش است که در بین سالهای ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۸ ایراد شده و توسط خود وی تحریر شده است. نام کتاب برگرفته از عنوان مهمترین خطابه‌ی کتاب است. پانزده خطابه‌ی کتاب در سه بخش تنظیم شده است: بازخوانی اسوه ها، بازخوانی اندیشه و تاریخ شریعت و بازخوانی حقوق انسان در متن شریعت. در بخش نخست دو خطابه‌ی رفتار حسینی: تهاجم یا دفاع و اهداف نهضت حسینی خواندنی است. شرح دعای مکارم الاخلاق درس گفتار قابل نیز در همین بخش آمده است. دو خطابه‌ی لزوم بازخوانی اندیشه و تاریخ شریعت و بیم امیدهای دینداری همراه با تحلیل اندیشه‌ی مرحوم آیت الله صالحی نجف آبادی اهم مطالب بخش دوم است. خطابه‌ی مبانی نظری حقوق فطری دربردارنده‌ی نگاه قابل به مقوله‌ی حقوق بشر است. کتاب بیم و امیدهای دینداری در ۲۸۶ صفحه توسط شریعت عقلانی در ۱۲ ربیع الاول مصادف با هفته‌ی وحدت و میلاد مسعود پیامبر رحمت (ص) در فضای مجازی منتشر شده است. یادنامه‌ی احمد قابل و جلد هفتم مجموعه آثار وی «شریعت عقلانی» توسط همین ناشر در همین ماه منتشر خواهد شد.

۴ نظر برای این مطلب

  1. بسیار بسیار ممنون، خدا قوت، مستدام باشید

  2. با عرض سلام لطفا چگونگی دسترسی به این فایل را اطلاع رسانی کنید.

  3. لطفا به آدرس زیر مراجعه کنید و روی نام هر کتاب کلیک کنید. لینک دانلود کتاب روی سایتهای مربوط باز خواهد شد و شما می توانید آن را دانلود نمایید. با احترام
    http://www.ghabel.net/shariat/books

  4. با سلام مجدد به ادرسی که در دسترس قرار دادید مراجعه کردم اما با پیغامی ویروسی مواجه شدم لطف کرده بگویید با چه برنامه ای میتوان این کتابها را باز کرد.