انتشار کتاب جدیدی از زنده یاد احمد قابل در فضای مجازی به مناسبت چهلمین روز درگذشت وی

همزمان با چهلمین روز درگذشت زنده یاد احمد قابل امروز جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۱ جلد چهارم مجموعه آثار وی با عنوان «نقد خودکامگی» در ۴۵۴ صفحه در فضای
مجازی منتشر شد. نقد خودکامگی حاوی «یادداشتهای سیاسی سالهای ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۸، خاطرات و اشعار» وی است. این سومین کتابی است که در سال جاری از این نویسنده منتشر شده است. پیش از این «مبانی شریعت» در مرداد ماه و «وصیت به ملت ایران» در آبان ماه در فضای مجازی در اختیار علاقه مندان قرار گرفته بود.

کتاب شامل هشت بخش است. بخش نخست با عنوان نقد خودکامگی مهمترین بخش کتاب است. عنوان کتاب برگرفته از نامه‌ی تاریخی وی در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۸۴ به مقام رهبری است. بیانیه‌ی «به بهانه‌ی اجرای حکم ظالمانه‌ی دادگاه ویژه درباره‌ی برادرم هادی قابل» در حقیقت بخش دوم نامه به رهبری است. بخش دوم کتاب شکایت نامه های وی از ستمی است که بعد از انتشار نامه به رهبری بر وی رفته است. بخش سوم دیدگاههای نویسنده درباره انتخابات در جمهوری اسلامی است. بخش چهارم خاطرات سفر حج نویسنده در سال ۷۸-۱۳۷۷ است. بخش پنجم یادداشتهای کوتاه سیاسی وی است. بخش ششم مصاحبه ها، سخنرانیهای سیاسی و مناظره های وی در این پنج سال است. بخش هفتم بیانیه های جمعی است که به امضای وی رسیده است. بخش هشتم دفتر کامل اشعار وی است با عنوان «عشق شاد و شیرین: سروده های خلوت» در چهار قسمت رباعیات و دو بیتی ها، غزلیات (بیرون از زندان)، غزلیات زندان، و قطعات. تخلص قابل «اسیر» بوده است.

مطالعه‌ کتاب نشان می دهد چرا جمهوری اسلامی از احمد قابل می ترسید و چرا پس از انتشار نامه به رهبری تحت فشار قرارش داد. سخنان قابل به عنوان
اسناد منتقدان جمهوری اسلامی می ماند و ولایت جائر را رسوا می کند. روش و منش آیت الله منتظری و شاگردش احمد قابل اسوه‌ی حق جویان و عدالت خواهان و آزادگان ایران است.

لینک دانلود PDF کتاب «نقد خودگامگی»