اطلاعیه خانواده قابل در خصوص وضعیت احمد قابل

یا من إسمه دواء و ذکره شفاء

خدایی را سپاس میگوییم که دعای بندگان دلسوخته اش را اجابت نمود و بار دیگر لطفش را شامل حال ما و احمد عزیزمان فرمود و روز پنجشنبه ۱۳۹۰/۶/۲۴ ساعت ۱۴/۳۰ آقای احمد قابل از تخت بیمارستان پایین آمده و مرخص شدند.

در این رابطه چند نکته لازم به بیان است:

۱- ایشان دچار عارضه تومور مغزی شده که با عمل جراحی سخت و سنگین(حدود ۵ساعت) توسط دکتر علیرضا بیرجندی (جراح متخصص مغز و اعصاب) و تیم پزشکی در بیمارستان رضوی مشهد در روز پنجشنبه ۹۰/۶/۱۷ مورد عمل جراحی قرار گرفت و پس از یک هفته بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه(ICU) ترخیص گردید و بحمدالله حال عمومی اش رضایت بخش است، اما ترمیم ضایعاتی که تومور وارد ساخته نیازمند زمان است. در حال حاضر سمت چپ بدن ایشان حرکت ندارد و بدون مراقبت و کمک، قادر به حرکت و ایستادن نیستند. طبق نظر پزشک بایستی فیزیوتراپی انجام شده و در آینده پرتو درمانی و شیمی درمانی صورت گیرد. لذا همچنان به دعای خیر دوستان و علاقه مندانش نیازمندیم.

۲- از کلیه دوستان آشنایان علاقمندان از داخل و خارج کشور که نگران و جویای حال ایشان بوده ­اند و با دعای خیرشان لطف الهی را جلب نمودند بویژه از سروران عزیز؛ حضرات آیات عظام صانعی و بیات زنجانی، بیت مرحوم آیت الله العظمی منتظری(رض) آقایان احمد و سعید منتظری، حجج اسلام آقایان سید محمد خاتمی، سید حسن خمینی، محسن کدیور، عبدالله نوری، دکتر سید محمدرضا خاتمی و سایر بزرگواران، کمال تشکر و قدردانی را داریم.

همچنین بر خود لازم می دانیم که از زحمات و تلاش تیم پزشکی، به ویژه جناب آقای دکتر بیرجندی، آقای دکتر بهار وحدت، پرسنل اتاق عمل و بخش ICU بیمارستان رضوی مشهد، تشکر و قدردانی کنیم و از خداوند بزرگ و مهربان، توفیق و بهروزی همگان را آرزو نماییم.

۳- اکنون که با لطف الهی و دعای دوستان، احمد عزیزمان را در جمع خود داریم، وظیفه مراقبت از ایشان بر عهده همه ماست. به همین جهت و بنابر توصیه پزشکان، تقاضا داریم ملاقات کنندگان عزیز رعایت حال ایشان را نموده و از گفتگوهای طولانی، خبرهای ناگوار و استرس زا، بحث و روبوسی خودداری نمایند. علاقه مندان می توانند برای ملاقات ایشان روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ حضور یابند.

از همکاری و همراهی همه سپاسگزاریم.

خانواده قابل ۱۳۹۰/۶/۲۵

۴ نظر برای این مطلب

 1. هو
  ۱۲۱
  سلام بسیار خرسندم که حال عمومی جناب آقای قابل خوب می باشد و از درگاه حضرت احدیت صحت و سلامت ایشان را خواستارم؛ چند ماهی در بند ۱/۶ زندان وکیل آباد افتخار هم جواری با ایشان را داشتم سلام و عرض ارادت بنده و دیگر دوستانم که از دراویش نعمت الهی گنابادی هستیم و در خدمت استاد بودیم را به ایشان ابلاغ بفرمایید.

 2. به امید بهبودی کامل و آرزوی توفیق زیارت ایشان و درس گرفتن از محضرشان …
  سایه ایشان گرمای آتشی که ظالمان و حاکمان جور و ستم بر سرمان افروختند را خنثی میکند …
  یا حق

 3. خوشحالم که عمل ایشان با موفقیت انجام شده و از خدای قادر خواهانم که برکت وجود ایشان را برای ما مستدام دارند.

 4. خدا رو هزار مرتبه شکر. از شنیدن خبر سلامتی آقای قابل اینقدر خوشحالم که اشکم یک لحظه هم قطع نمی شه. امیدوارم خدا ایشان و همسر و فرزندشون رو که واقعا اسوه صبر و استقامت هستند در پناه خودش حفظ کنه.