اتمام عمل جراحی احمد قابل و انتقال ایشان به بخش آی سی یو بیمارستان رضوی مشهد

پزشک جراح آقای قابل اعلام کرده اند که متأسفانه بر اثر تأخیر در تشخیص و درمان،‌ ضایعات مغزی ناشی از تومور زیاد بوده است.

بر اثر تورم مغز،‌ مدت به هوش آمدن ایشان بیشتر طول خواهد کشید و به همین دلیل آقای قابل به آی سی یو بیمارستان رضوی مشهد منتقل شده اند.

از همه دوستان همچنان درخواست داریم برای سلامتی و بهبودی ایشان دعا کنند.

لازم به توضیح است؛ احمد قابل پس از دوره اول بازداشت از آذرماه ۱۳۸۸ تا خردادماه ۱۳۸۹ دچار ناراحتی های جسمی شده بود که پس از آزادی از زندان و مراجعه به پزشک، یک دوره درمان را آغاز کرد، ولی تا به نتیجه رسیدن اثر درمان، مجددا در شهریورماه ۱۳۸۹ بازداشت شد.

پس از آزادی مجدد در دیماه ۱۳۸۹ درمان را از سر گرفته و تا حدودی ناراحتی های جسمی ایشان برطرف شده بود ولی همچنان سردرد و ضعف بینایی ایشان را آزار می داد و به همین جهت از چند پزشک متخصص مغز و اعصاب، داخلی و چشم پزشک جهت بررسی مشکل بینایی و سردردهای مزمن، نوبت ویزیت گرفته بودند. در اوایل مردادماه ۱۳۹۰ از ایشان خواسته شد جهت ابلاغ حکم تجدید نظر به دادسرای انقلاب مشهد مراجعه کنند و در روز ۹ مردادماه پس از مراجعه ایشان و ابلاغ حکم، ایشان را بلافاصله به زندان وکیل آباد مشهد منتقل کردند.

با توجه به روحیه بسیار خوب ایشان در زندان، کسی متوجه کسالت شدید ایشان نشده بود و ناراحتی و ضعف ایشان را ناشی از روزه داری ماه رمضان در زندان تلقی می کردند. تا اینکه وضع جسمی ایشان رو به وخامت گذاشت و ایشان در پی چند مورد زمین خوردن و ضعف بینایی، سردرد و تهوع به بهداری زندان منتقل شده و پس از آن به بیمارستان ولیعصر مشهد انتقال داده شدند. پس از انجام آزمایشات و عکسبرداری سی تی اسکن مشخص شد که ایشان دچار تومور مغزی گردیده و لازم است جراحی صورت گیرد.

۳ نظر برای این مطلب

  1. اللهم اشف کل مریض

  2. خدایا تو را به لطف و کرمت سوگند می‌دهم وجود قابل اندیشمند و فقیه نو اندیش جناب احمد قابل را به سلامت بدار. آمین

  3. فدای یک تار موی استاد قابل. خداوند ایشان را حفظ کند.