یک حدیث

امیر مؤمنان علی(ع): « التوحید ان لاتتوهمه و العدل ان لاتتهمه=توحید، آن است که هیچ توهمی را به آن راه ندهی و عدل، آن است که هیج اتهامی را به آن راه ندهی» .

برچسب ها

| |

۵۲ نظر برای این مطلب

 1. بیلاخ امروز رهبر به جنبش :

  “حقیقت اصیل و ماندگار، همان انتخابات پرشکوه و با حضور نزدیک به ۴۰ میلیون نفر از ملت ایران و ابراز اعتماد آنان به نظام اسلامی بعد از گذشت سی سال، و انتخاب یک رئیس جمهور با بیش از ۲۴ میلیون رأی است.”

  ۱۵ تیرماه  ایلنا  سخنرانی رهبر در  خجسته سالروز میلاد حضرت  علی بن ابیطالب (ع)، حسینیه امام خمینی (ره)

 2. این رهبر    
  ما را کشت

  فکر کنم ان هم هاله نور میبینه!!!

 3. قال‏علی علیه السلام: من نصب نفسه للناس اماما فلیبدا بتعلیم نفسه قبل تعلیم غیره ولیکن تادیبه بسیرته‏قبل تادیبه بلسانه ومعلم نفسه و مؤدبها احق بالاجلال من معلم الناس ومؤدبهم

  کسى که خود را در مقام پیشوایى و امامت قرار مى‏دهد، باید پیش از آن که به تعلیم دیگران‏بپردازد، به تعلیم خویش پردازد و باید تادیب او به عملش پیش از تادیب او به زبانش باشد. کسى که‏معلم و ادب کننده خویش است، به احترام سزاوارتر است از کسى که معلم و مربى دیگران است.

 4. آقای احمد قابل در یکی از سخنرانی های خود(۹/۱۳۸۷) مدعی گشته اند که مایلند وبلاگ شریعت عقلانی ایشان نقد شود و تا کنون مردی پیدا نشده که چنین کند!

  http://ghabel.tumblr.com/

 5. گاهی وقت ها این پرسش در ذهن آدم رژه میره که نکنه رهبران جنبش اهمیت مقطع تاریخی را که در آن بسر می بریم آنطور که باید و شاید درک نمی کنند.  معمولا وقتی آدم در داخل یک جریان است، نمی تواند آن را خوب ببیند. فرد  باید سر خود را اندکی بیرون بکشد تا بتواند همه آن را ببیند.

  بدون تردید سرنوشت این کشور و این ملت را در قرن حاضر این جنبش رقم خواهد زد.  آزادی و دمکراسی و افتادن در راه رشد و آسایش می تواند حاصل آن باشد . و یا به همان  احتمال  آینده ای طالبانی پر از خشونت و برادرکشی و عقب ماندگی و فقر که سرانجام آن فروپاشی و تجزیه کشور خواهد بود!

  اگر رهبران جنبش نتوانند به وظیفه ملی و تاریخی خود عمل کنند، آیندگان ما را نخواهند بخشید. ضرروت فوری جنبش سروسامان دادن به “جبهه فراگیر” فعلی و ادامه مبارزه برای برگزاری انتخابات آزاد در ایران است.

  ماشاالله تعداد احزاب در این کشور کم نیست. مساله ما این است که احزاب بدون انتخابات آزاد کشکند و همانطور که دیدیم یک نفر است که  تصمیم می گیرد مثلا  چه کسی رییس جمهور شود.

  ضرورت فعلی ما:

  ۱)  تشکیل (استحکام) جبهه فراگیر برای برگزاری انتخابات آزاد در ایران.
  ۲)  ت

 6. ضرورت فعلی ما:

  ۱)  تشکیل (استحکام) جبهه فراگیر برای برگزاری انتخابات آزاد در ایران.
  ۲)  تاسیس یک رسانه ملی برای اطلاع رسانی درست!

 7. آقای کروبی به علت شجاعتش و نافرمانی مدنی شکستن درب پلی تکنیک برای سخنرانی، مورد لطف ویژه ملوکانه هم قرار گرفت. تعداد رای که رهبر برای او در نظر گرفت برای حال گیری او بود. از یک طرف می خواستند جا باز باشه برای رای سازی برای احمدی نژاد، ولی با این تعداد کم رای که به او اختصاص داد واقعا می خواست از او حال گیری تمام کند. خب پاداش چهار سال تلاش های صادقانه مدنی آقای کروبی هم در این سیستم باید این باشد

  بهر حال بد نیست نامه ای که چهار سال پیش به آقای کروبی نوشتم و در وبلاگ مادر زمین هم منتشر شد، اینجا بیاورم:

  ۱۳۸۴/۴/۴

  آیت الله کروبی و حزب جدید

  بازنگری اصل ولایت فقیه در قرآن توسط آیت الله های طراز اول

  حضرت آیت الله مهدی کروبی. با سلام. عزم شما برای تاسیس یک حزب جدید قدمی مبارک در جهت توسعه ی نهادهای مدنی است. بی شک اعتراض اخیر شما و استعفا از پست های خود، نشان فرخنده ای است از شکستن پوسته ای که در عوض موجب تسریع فرایند شکل گیری حزب و خدمت به هموطنان خواهد یود. در پی دعوت شما از مردم برای ارائه نظر چند جمله زیر ارسال می گردد:

  بزرگترین مسئله گریبانگیر کشور، مردم، و احزاب موجود – دیکتاتوری فردی است که

 8. ادامه نامه چهار سال پیش به آقای کروبی:

  بزرگترین مسئله گریبانگیر کشور، مردم، و احزاب موجود – دیکتاتوری فردی است که متاسفانه با تز ولایت فقیه آیت الله خمینی تئوریزه شده و در قانون اساسی تبلور یافته است. و چنانچه همه شاهدند تا کنون موجب خسارت های هنگقت جانی و مالی شده است. از آنجایی که این اصل بر خلاف نص صریح قرآن کریم می باشد، شحاعت و صداقت شما ایجاب می کند که حرکتی در این جهت داشته باشید. پیشنهاد این است که پیشقدم شده تیمی از آیت الله های طراز اول تشکیل داده و به مرور مجدد قرآن بپردازید. بی شک این حرکت می تواند مشکلات احزاب را بطور استراتژیک بر طرف سازد. اگر خود به این اصل معتقد هستید، شما و سایر آیت الله های همفکر را به یک مناظره از طریق اینترنت دعوت می نمایم. پیوست خلاصه ای از دلایل خود را ارسال می کنم.
  قل هاتو برهانکم!

 9. دمت گرم مخملباف.
  درود بر تو فرزند خلف ایران زمین.

  یاران دنیا باماست. سخنرانی ۱۷ تیر محسن مخملباف در پارلمان اروپا.

  حتما ببینید. روحیه می گیرید وقتی ببینید چنین رسا فریاد مردم ایران را به گوش جهانیان می رساند:

  http://www.youtube.com/watch?v=wUvzDHb23QU

 10. محسن مخملباف:

  “زنجیره سبزدموکراسی”

  این حرکت بزرگ یک هدف مرحله ای دارد و آن این است که دولت کودتا را برکنار کند و رای مردم را به آنان برگرداند.

  ایرانیان با هرمرام و مسلک و با هرگرایش و باور، از کوچه ها و خیابان های تهران و سایرشهرها و روستاهای ایران تا اروپا و آمریکا و استرالیا و هر کجای جهان، اکنون دست های خود را به هم داده اند و همچون زنجیره سبزبزرگی علیه کودتای ضد دموکراسی در ایران مبارزه می کنند. این حرکت بزرگ یک هدف مرحله ای دارد و آن این است که دولت کودتا را برکنار کند و رای مردم را به آنان برگرداند.

  هرفرد ایرانی، هرتشکل و سازمانی درهرکجای دنیا، با حفظ عقاید و مواضعش، وقتی در راه این هدف مبارزه می کند، یک حلقه ازاین “زنجیره سبزدموکراسی” است. همچون تجربه “کنگره ملی افریقا” و مبارزاتش علیه رژیم آپارتاید.

  در زیر این چتر بزرگ، هر فعالی یک رهبراست و هر رهبری یک مبارز ساده و تنها حلقه ای از این زنجیره سبزانسانی. آن چنان که میرحسین موسوی رئیس جمهورمنتخب مردم هم خود را این گونه تعریف می کند.”ازاین پس دولتی خواهیم داشت که ازنظرارتباط با ملت در ناگوارترین شرایط به

 11. دنباله:
  “زنجیره سبزدموکراسی”

  “ازاین پس دولتی خواهیم داشت که ازنظرارتباط با ملت در ناگوارترین شرایط به سرمی برد و اکثریتی از جامعه، که این جانب نیزیکی از آنان هستم، مشروعیت سیاسی آن را نمی پذیرد.”

  در این هنگامه صف آرایی و مبارزه علیه دروغگویان و دزدان رای ملت، هرفرد و گروهی که اعلام کند دولت کودتاچی را مشروع نمی داند و حاضر است به دمی یا درمی یا قدمی یا قلمی همراه مردم ایران باشد، حلقه ای ازاین “زنجیره سبزدموکراسی” است.

 12. قلم تان برای تفقه و تفهم پربرکت باد.

 13. به زودی زود، اعتصاب غذای سه روزه‌ای در برابر مقر سازمان ملل متحد در نیویورک

  دمش گرم گنجی کبیر:

  در این شرایط برای آزادی زندانیان باید کاری (کارهایی) کرد. دنیا باید بفهمد که رژیم سلطانی چه بر سر مردم ایران و فرزندان دلیر آن‌ها می‌آورد. به زودی زود، اعتصاب غذای سه روزه‌ای در برابر مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار خواهد شد.

  شماری از روشنفکران نامدار ایران در این اعتصاب غذا شرکت خواهند کرد تا صدای اسرا را به گوش جهانیان برسانند. خواست کنونی هر ایرانی، آزادی بی‌قید و شرط کلیه‌ی بازداشت شدگان اخیر و پیشین است. باید از طریق نهادهای مدنی و بین‌المللی این خواست را به خواستی جهانی تبدیل کنیم. همه‌ی ایرانیان می‌توانند در این تحصن شرکت کنند. نباید اجازه داد که سلطان گمان برد قادر به هر کاری است.

  http://zamaaneh.com/special/2009…07/ post_814.htm

 14. زبانم لال ریانم لال زبانم لال…. داره کم کم بوی یک فرصت سوزی تاریخی میاد…

  شرایط داخل آماده برای تغییر… دنیا با مردم ایران… دولت های کشورهای پیشرفته زخمی از طالبان با ما…. رهبران ما بی عمل…

  تا چند سالی سرگرم آزادی و یا جلوگیری از اعدام زندانیان اخیر

  … اضافه کنید بر آن تردید بریدن دسته چاقو در آن ها؟

 15. این آقا محسن رضایی هم بعد از این همه جنایت و بگیر و به بند و قتل و اعدام افاضاتی فرموده اند که انگار در کره مریخ چرت می زده اند. انگار  در این مملکت مغز سردارها را در می آورند و بجاش پهن پر می کنند.  کامنت برای بیانیه امروز ایشان:

  آقا محسن سکوت کنی که بهتره. مثل این که خبر نداری تو اوین داره چی میگذره؟ جنابعالی که خودت را یک استراتژیست  فرض می کنی، نمی توانی ببینی که در این سی سال این روند حذف عاقل تر ها و صادق ترها یک قانون عام شده؟ هرکس خردمندتر و صادقتر زودتر تیپا خورده و یا خودش کنار کشیده. نوبت جنابعالی هم خواهد رسید. بزک نمیر بهار میاد… کمبوزه و خیار می آد…

 16. تو سایت الف کپی تایید شده یک نامه از فرمانداری فیروزآباد به استانداری فارس گذاشته شده. پرداخت هزینه ۴۰ دستگاه اتوبوس ویژه و مینی بوس و غیره را- که برای جابجایی ۲۵۰۰ نفر مردم فیروزآباد به شیراز بکار گرفته شده بوده- از استانداری خواسته اند.

  این ۲۵۰۰ مشتاقان اتوبوس سواری مجانی و ناهار مجانی و آب میوه مجانی… به شیراز آورده شده بوده اند تا هاله نور را زیارت کنند. آقای احمدی نژاد برای سفر انتخاباتی به شیراز تشریف فرما شده بوده  اند.

  از متن نامه:

  ” چند روز گذشته استان سرافراز و شهیدپرور فارس شاهد خلق حماسه و شکوهی وصف ناپذیر در استقبال از ریاست محترم محبوب و مکتبی جمهوری اسلامی ایران بود…. که یقینا در خلق این حماسه غرورآفرین و بیادماندنی نقش شهرستانها بی تاثیر نبوده است..”

  و چنین است خلق این حماسه های بزرگ در سایر شهرها و خلق حماسه بزرگ انتخاباتی رهبر و تخم و ترکه نابکارش.

 17. سلام بر شما فرزندان فرهیخته وطن:

  ۱- عبدالعلى بازرگان. ۲- محمد برقعى۳- حسین بشیریه . ۴- على بنوعزیزى. ۵- نیره توحیدى. ۶- فاطمه حقیقت جو. ۷- حمید دباشى. ۸- مصطفى رخ صفت. ۹- على رضایى. ۱۰- احمد صدرى. ۱۱- محمود صدرى. ۱۲- کاظم علمدارى. ۱۳- عبدى کلانترى. ۱۴- رضا فانى یزدى.۱۵- نهضت فرنودى. ۱۶- منصور فرهنگ. ۱۷- احمد کریمى حکاک. ۱۸- حسین کمالى. ۱۹- مهرانگیز کار. ۲۰- اکبر گنجى. ۲۱- ابراهیم سلطانى. ۲۲- على میر سپاسى. ۲۳- مجید محمدى. ۲۴- مهرداد مشایخى. ۲۵- آرش نراقى. ۲۶- نادر هاشمى

  از اعتصاب غذای آن ها جلوی سازمان ملل حمایت کنیم!

 18. رئیس شورای فعالان ملی –مذهبی پیشنهاد کرد موسوی،خاتمی و کروبی جبهه سیاسی تشکیل دهند.
  عزت الله سحابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا،
  تشکیل جبهه سیاسی با اوضاع و احوال ایران تطبیق بیشتری دارد و از تشکیل حزب سیاسی واجب‌تر است.

  یاران تاریخ ما را نخواهد بخشید اگر فرصت سوزی کنیم.

 19. آیت الله شاهرودی رئیس قوه قضاییه فرموده اند:

  “”قتل “شهید حجاب” یک فاجعه حقوقی بین المللی است.”"

  جناب آیت الله،

  اولا که این حجاب برساخته ملاهای جاهل است. در قرآن و زمان پیامبر حجابی وجود نداشته است. آن مردم بدوی زمان پیامبر چه زن و چه مرد حتی عورت خود را نمی پاییدند(چون لباس زیر مرسوم نبود) ، تا چه رسد به چادر و مقنعه.

  دوما انگار جنابعالی هم چون سردار رضایی اخیرا در کره مریخ با موجودات فضایی مشغول خوردن چلوکباب بیشرفی و پررویی و هم خواب قیلوله بوده اید. مردم با گل رای آمدند، رگبار گلوله مغز و قلب جوانانشان را شکافت. هزاران نفر با چاقو و باتوم و زنجیر لت و پار شدند. هزاران نفر زندانی و شکنجه شدند. و حتی در زندان به برخی زنداینان تجاوز شد… هیچ هیچ هیچ فاجعه بین اللملی حقوقی رخ نداد؟؟؟

  ای آیت الله بی همه چیز که مثلا می بایست حافظ حقوق مردم ایران می بودی. اندکی صبح سحر نزدیک است. به هم خواهیم رسید!

 20. خیلی مهم:

  زمان آن است که آقای رفسنجانی این نماز جمعه را به یک رویدار تاریخی و نقطه عطفی در تاریخ پیکار بی امان این ملت برای رسیدن به دمکراسی و صلح تبدیل کند و نامش را در تاریخ ایران به نیکی جاودانه کند:

  محکوم کردن ظلمی که در این انتخابات شد و شرح جنایاتی که در پاسخ به گل رای این مردم نجیب و با فرهنگ رخ داد.

  آقای رفسنجانی شما حداکثر ده سال دیگر عمر کنی. اما در این یک ساعت نماز جمعه می توانی به اندازه هزارسال به ملت ایران خدمت کنی.

  آقای هاشمی وقت آن فرا رسیده!!! توپ را در زمین آن ها بینداز. بگذار تو را دستگیر کنند. همانطور که مردم با شرکت گسترده در انتخابات توپ را در زمین آن ها انداختند و گفتند خامنه ای حالا تو بیا و تقلب کن!

  هاشمی جان زیرکی، میدانی چه می گویم!

 21. درباره نگرانی مردم از فروش آن ها توسط هاشمی در نماز جمعه این هفته:

  یاران، به گمان من  این روزها سخت بتوان در یک دکان “دونبش” مردم فریبی کرد. امروزه سطح دانش و آگاهی یک شهروند عادی از متوسط سطح دانش و آگاهی برجسته ترین آیت الله ها بیشتر است.

  همان اشتباهی که خامنه ای کرد و فکر می کرد با یک منبر نماز جمعه و چس ناله آخر آن می تواند ریغ رحمت (مردگی) را به ملت بنوشاند. این ها هنوز در عصر اینترنت به مردم به چشم همان دهاتی بیسواد صد سال پیش می نگرند که با دو کلام عربی دست و پا شکسته، خود را پروفسور جا بزنند و مرغ و بوقلمون برای شکم حریص شان از آن ها شکار کنند!

 22. خبر تکان دهنده:

  نوروز: ….. به گزارش خبرنگار نوروز به نقل از یکی از این خانواده ها که نخواست نامش فاش شود، وی را به سردخانه ای در جنوب غربی تهران که مخصوص نگهداری میوه و محصولات لبنی بوده است برده اند و آلبومی در اختیارش گذاشته اند که تصویر صدها کشته در آن بوده است تا جنازه فرزندش را از بین آنها شناسایی کند. به گفته وی دیدن تصاویر کشته سدها نزدیک به نیم ساعت به طول انجامیده است. وی افزود در زمان خروج از این سردخانه پیکر صدها شهید را دیده است که در آنجا روی هم گذاشته شده بودند. این مادر داغدار می گوید با آنکه جنازه فرزندم را پیدا نکردم اما با دیدن آنهمه جنازه که رو هم دپو شده بود از هوش رفته ام و وقتی به هوش آمدم که در بیرون سرخانه و در ماشین بوده ام.

  http://www.norooznews.net/

 23. موج سبز آزادی به کمک یاران آزادیخواه آمد
  سایت اینترنتی «موج سبز آزادی» در آدرس

  http://www.mowjcamp.com

  آغاز به کار کرد. این سایت وعده داده که آخرین اخبار و تحلیل‌های فعالان جنبش سبز را منتشر خواهد کرد.

 24. خب خبر بسیار مبارکی شنیدیم. تصمیم تشکیل یک “جبهه” فراگیر. خواست همه این است: برگزاری انتخابات آزاد در ایران. و خواست جبهه هم  برای “فراگیر” شدنش  همین است.

  خیلی دل دل نکینم. البته این سکوت دو سه هفته ای رهبران جنبش برای ما قابل درک است. زمانی برای “پذیرفتن واقعیت موجود” که شاید قبل از انتخابات فکرش را هم نمی کردند. مساله پیچیده ای نیست.  مردم به آن ها رای دادند و خواهان پس گیری رای شان از غاصبان آن هستند.

  این که بتوان انتخابات آزاد داشت در دنیای امروز خواسته ای بسیار ابتدایی است. اما در کشور بلازده این قدر باید خون به پایش ریخته شود.

  رهبران گرامی، ما انتظار شق القمر از شما نداریم. الان همه ایران فریاد می زنند که می خواهند از طریق صندوق رای اختلافات و تفاوت هایشان را حل کنند. آن را اینقدر گنده نکنید… این قدر دل دل نزنید … اقدام کنید!!

 25. دنباله
  شیر فهم کردن ضرورت دمکراسی به زبان آخوندی.

  ممکن است پرسش شود که این که خیلی روشن است. منظور از طرح آن چیست؟ پاسخ این است: برخی جریانات حوزوی معتقد به ولایت، رای گیری را بیخود می دانند. به این جریانات باید گفت رای گیری “ابزار” است نه عقیده. وقتی تصمیم گیری از حوزه یک نفر بیشتر شود باید پیش از قبول ملاک بودن تصمیم یه گروه، ابزار آن مورد موافقت قرار گیرد.

  برخی که تصمیم گیری گروهی را قبول ندارند و در اثر افکار عمومی هم نمی توانند منکر تصمیم گیری گروهی شوند، می آیند و می گویند حالا چه جوری آن چه من (ما) فکر می کنم (می کنیم) درست است از صندوق های رای در بیاید. فکر هم می کنند این کار آن ها شرعی است. دیگر برایشان احساس و خواست میلیون ها نفر هم مهم نیست. حال این اگر در جوامع بسته قدیم بود می شد بالای یک منبر آن را رفع و رجوع کرد. ولی در جامعه کنونی و با این همه وسایل اطلاع رسانی مدرن دیگر نمی توان فرد “آگاه” را تحمیق کرد. یعنی به محض این که فرد آگاه شد وظیفه شرعی او می شود که به بیعدالتی عکس العمل نشان دهد. این نکته ای است که متاسفانه بسیاری از علما به آن بی توجه اند. و دارد خسارت های جبران ناپذیری به

 26. شیر فهم کردن ضرورت دمکراسی به زبان آخوندی.

  این یادداشت را دو هفته پیش در وبلاگ تورجان که خواننده هایش بیشتر طلبه ها هستند گذاشتم:

  ببیند حتی در اصلی ترین ارگان های نظام ولایت فقیه یعنی شورای نگهبان، رای گیری می شود و تصمیمات با رای اکثریت گرفته می شود. چون بشر تا کنون هیچ روشی یا ابزاری بهتر از این پیدا نکرده. همه فقیه اند. شیعه اند. ولی ممکن است در یک مورد نظرات گوناگونی داشته باشند. نمی شود یک قرن منتظر شد تا بعد از بحث فراوان همه به یک نتیجه برسند، چون بالاخره باید کار راه بیفتد. خب میان میگن رای گیری کنیم. حالا مثلا یه نفر می تواند بگوید من اصل رای گیری را قبول ندارم؟

  این ابزار رای گیری که خیلی هم پیش پا افتاده است اگر مورد قبول واقع نشود، اصلا شورا و کار گروهی (مجموعه خرد چند نفر بهتر از یک نفر) چرت است.

  می خواستم این را بگویم: تا یک سازمان بیطرف (مسقل از دولت) برای برگزاری انتخابات در کشور تاسیس نشود، همین آش خواهد بود و همین کاسه. این همه صرف وقت و هزینه و ….احساس و شوق، نه تنها جامعه را به سمت ثبات و پیشرفت نخواهد برد که باعث تنش و تشنج و عقب ماندگی هم خواهد شد.

  ممکن است پرسش شود که این

 27. دنباله شیر فهم کردن ضرورت دمکراسی به زبان آخوندی.

  و دارد خسارت های جبران ناپذیری به کشور می زند. و ریشه بسیاری از معاصی ناشی از فقر ناشی از عقب ماندگی می شود!

 28. با سلام. این حرف ها را که آقای تقی رحمانی پیش از وقایع اخیر گفته بود.  یعنی الان وضع همان است که چند ماه قبل بود؟ ایشان انگار  از جنبش سترگی که در جریانه بی اطلاعند. این جنبش سازماندهی و رهبری می خواهد که همه را در راه بازستاندن رای مردم و نهادینه کردن  برگزاری انتخابات آزاد در ایران بسیج کند!!

  http://www.etemademelli.ir/published/0/00/53/5320/

 29. یکی پیش بینی کنه روز جمعه در بهترین حالت چه اتفاقی خواهد افتاد؟

  -فکر نکنم دیگه دکان “دونبش” کارساز باشه. به گمان من با نیمچه خبر خوبی شاید آمد.

  ایده آل اینه که بیاد و بگه به درخواست مراجع تقلید آقای دکتر احمدی نژاد برای منافع عالیه کشور از حق خودشون گذشتند و داوطلبانه خواستار برگزاری مجدد انتخابات میشن. انتخاباتی که در آن نه احمدی نژاد و نه میرحسین نامزد نخواهند شد.

  هاها شتر در خواب بینید پنبه دانه. ولی از شوخی گذشته این یک راه حله که می تواند روی میز باشد.

 30. در این سرزمین “بلازده”
  قاتلان،
  سلاطینند.

  حالا یا با بیکفایتی آن ها در جاده ها و هواپیماها یا با جلادی آن ها  بعد از گل رای با رگبار گلوله.

  هر یک لحظه ادامه حکومت این جانیان جز نکبت برای این ملت رنجدیده ارمغانی نخواهد داشت.

  با اندوه و غم فراوان و تسلیت به خانواده و بستگان قربانیان سقوط هواپیما!

 31. میرحسین در نمازجمعه این هفته شرکت میکند.

  دوستان و یاران:

  زمان آن فرا رسیده که دریای خروشان سبز میلیونی مردم در این نماز جمعه ، این بار خیابان ها را ترک نکنند تا اعلام ابطال انتخابات.

  خوب است مردم از شهرهای دیگر هم به این نماز جمعه بپیوندند.

 32. سخنی با نخبگان اصلاح طلب و نخبگان اپوزیسیون خارج از کشور (۱).

  الان نه وقت مرثیه خوانی انفعالی است در داخل، و نه رجز خوانی و حال همدیگر را گرفتن در خارج.

  دوستان، دیکتاتور زورش را زد. فرمان به رگبار بستن مردم را داد، تا مردم را بترساند و برای یک دهه به خانه هایشان بفرستد. اما مردم شجاعانه و خردمندانه ایستادند و او را در این خواسته ناکام کردند. اما راه ادامه دارد و باید از این فداکاری ها و خون های ریخته شده “نتیجه” گرفت. نه این که موضوع پیدا کرد برای سی سال دیگر شعر و مرثیه گفتن و مقاله تئوریک در گویا نیوز چاپ کردن…و دیکتاتور و یا توله اش همچنان بر تخت قدرت و خونخواری سوار!

  ما باید حداقل از خود بلوغ جوانانی را نشان بدهیم که در ایران چنین با سیاست فتنه های دیکتاتور و هوادارانش را به خودشان برمیگردانند. آرام و قرار ندارند اما خردمندانه در یک گفتگوی جمعی در دنیای مجازی تصمیم می گیرند و در دنیای واقعی “عمل” می کنند. و رهبران را به دنبال خود می کشانند.

 33. سخنی با نخبگان اصلاح طلب و نخبگان اپوزیسیون خارج از کشور (۲).

  آدم وقتی در خارج کشور کهنه کاران سیاسی را می بیند که در اجتماعات چطور به هم پرخاش می کنند و همچنان بدون هیچ برنامه ای فقط بلدند مرگ مرگ کنند، واقعا دلش می سوزد.

  نسل جدیدی از جوانان شکل گرفته که “خلاقند” و سیاستمدار. فرق بین استراتژی و تاکتیک را می دانند. رویایی و صد در صد خواه نیستند. اما متاسفانه خود شاهدم که نمایندگان این نسل اینجا (تورنتو) چطور مورد پرخاش و بی حرمتی از طرف سنگواره های سیاسی قرار می گیرند. آن ها را مزدور جمهوری اسلامی می دانند و حتی کار را به کتکاری هم می کشانند.

  ما به نسل جدیدی از رهبران نیاز داریم. با دل های پرکینه و مغزهایی که هنوز رسوبات جنگ سرد را با خود حمل می کنند، نه تنها نمی توانیم برای کشور کاری کنیم که زندگی خویش را و جشن حیات را هم از دست می دهیم.

 34. بعد از نماز جمعه امروز:

  دوستان حالا دیگه خامنه ای مانده و نیروهای سرکوبگرش. اکثریت نهاد محافظه کار مذهبی از او و کارهایش فاصله گرفته است.

  به گمان باید دیگه تکنیکی کار کرد و تمرکز را گذاشت روی پروژه جداکردن فرماندهان نهادهای سرکوبگر از خامنه ای. باید لیست کاملی از آن ها تهیه کرد و با تک به تک آن ها مذاکره کرد.

  این را افرادی که داخل سیستم بوده اند مثل فرماندهان قدیم و کنار گذشته سپاه و نیروهای سابق وزارت اطلاعات و دیگران بعده بگیرند. این فرماندهان مذهبی دیگر هیچ دلیل اعتقادی برای کمک به ظلم و کشتار مردم ندارند. عواقب ماندن و شرط بستن روی اسب مرده را برای آن ها روشن شود. به آن ها وعده بخشش و تامین مالی داده شود.

  اگر ما بتوانیم مثلا ۴۰ در صد آن ها را از خامنه ای جدا کنیم، ۴۰ در صد بقیه خنثی و یا خود به خود به حنبش خواهند پیوست. با بیست در صد بقیه هم از دیکتاتور کاری ساخته نیست و تسلیم خواهد شد.

  کارشناسان نظامی برای این هدف لطفا طرح و برنامه دقیق تر بدهند.

  به امید پیروزی مسالمت آمیز بر دیکتاتور

  پیش بسوی ساختن ایرانی آباد و آزاد و سربلند.

 35. بی‌ حیاترین و فاسد‌ترین دزد تاریخ، آیت الله محمد یزدی

  http://boushveg.blogspot.com/2009/07/blog-post_18.html

  همسر آقای رنجبر بود، که در برجهای سامان سکونت داشت, خانمی فوق العاده زیبا با دو فرزند، چند بار که به دفتر جناب عالی‌ با هماهنگی‌ مشهدی مراجعه کرد شما به ایشان گفتین این مرد لایق تو نیست، که نوار مکالمات شما هنوز در وزارت اطلاعات موجود هست، اگر کسی‌ در اون وزارت شرف داشته باشه این نوارها رو افشا می‌کنه، و بالاخره زندانی رو مجبور به طلاق از همسرشون کردین که به صیغه شما در بیاد.. روز‌های پنج شنبه بعد از ظهر پس از اقامه نمازتان در یکی‌ از مساجد شمیران به اتفاق راننده به منزل این خانوم تشریف میبردین و شوهر بی‌ نوا نیز در زندان دچار جنون شد، اون وقت شما دم از ولایت خدا میزنید؟ آیا میدانید رنجبر حالا در یکی‌ از بیمارستنهای روانی‌ تهران بستری هست…

 36. چه خوب میشد مردم دست جمعی به عیادت آقای رنجبر که همسر زیبایش به تصرف آیت الله یزدی در آمد می رفتند. و به او نوید می دادند بزودی این غاصبان هرزه را به دست عدالت خواهند سپرد.

 37. آیات عظام مکارم شرازی ، صافی گلپایگانی ، شاهرودی .. که برای زیارت به مشهد رفته اید، بیایید به مردم پاسخ دهید در این “نظام مقدس” چه بر سر ترانه موسوی آورده اند؟؟

 38. به گمان من پیشنهاد آقای خاتمی و مجمع روحانیون مبارز مبنی بر برگزاری رفراندم درباره مشروعیت انتخابات اخیر در مرحله کنونی پیشنهاد خوبی است.

  اما یادمان نرود هدف ما نهادینه کردن “انتخابات آزاد” در ایران و برای همیشه است.

  زمان آن فرارسیده که همه فداکاری ها، جانبازی ها و خون های ریخته شده فرزندان دلاور این ملت از مشروطیت تا کنون برای آزادی و عدالت به ثمر بنشیند.

 39. حضرات آیات عظام مکارم شیرازی و صافی گلپایگانی.
  رونوشت: آیات عظام سیستانی، منتظری، موسوی اردبیلی و صانعی
  سلام بر شما.

  مطمئنا از حوادث دردناکی که اخیرا در تهران و سایر شهرها بوقوع پیوست مطلعید. حتما می دانید پاسخ اعتراضات رای دهنگانی که فکر می کنند از آرایشان صیانت نشده چگونه داده شده است.

  متاسفانه در این نظامی که “مقدس” نامیده می شود قوه قضاییه قدرت و یا اراده آن را ندارد که به داد این مردم برسد. افرادی خشن و بی اعتنا به هرگونه معیارهای انسانی مردم را در خیابان ها مورد ضرب و شتم های وحشیانه قرار می دهند و به فجیع ترین وضع به قتل می رسانند. هیچکس هم نیست آن ها را به پای میز محاکمه بکشاند و عدالت را در مورد آن ها اجرا کند. فکر می کنید تا چه مدت این نظامی که آن را اسلامی و مقدس می نامند، می تواند با این وضع دوام آورد و با نصرت بالرعب بر مردم حکومت کند؟

  خبرهای دردناکی از تعرض جنسی و قتل یک بانوی بازداشت شده شنیده شده است. شایسته است زیارت رجب خود را خلاصه تر برگزار کنید. از مشهد به تهران بیایید و پیگیر فقط همین یک مورد باشید.

 40. هشدار:

  گزارش تلویزونی پخش شده درباره آقای هاشمی حساب شده ساخته شده برای جنگ روانی (با مشاورت ک گ ب). امیدواریم با حرف های امروز خامنه ای مقدمه زدن آقای هاشمی نباشد!!!.

  تاکید بر “قانون” در این گزارش در سخنان احمدی نژاد و خامنه ای هم آمده است. تاکتیک شان در این مرحله است.

 41. بق همین “قوانین” من درآوردی خودشان:

  آیت الله یزدی و جنتی و دیگران که دمشان با واگذاری کارخانه و معدن و غیره دیده شده، بیطرف نیستند و از عدالت ساقظ… خود خامنه ای هم مدتهاست…

  طبق قانون اساسی موجود یک شرط صلاحیت “رهبر”، عدالت است!

 42. آیا کشور ایرانی غیر از این ایرانی که در آن هستیم وجود دارد؟!

  نظر شما چیست؟؟؟  www.koozeh.blogfa.com

 43. آیا کشور ایرانی غیر از این ایرانی که در آن هستیم وجود دارد؟!

  نظر شما چیست؟؟؟  www.koozeh.blogfa.com

 44. خاک بر سر یه مشت سنگواره که اسم خودشونو مرجع تقلید گذاشتن. شرک زیارت آهن و گنبد طلا براشون واجه. اما ککشان هم نمیگزه اگه لات و لومپن های خامنه ای توی بازداشتگاه ها به جوونای مردم تجاوز کنن و جسد اونا را تو بیابونا پرت کنن.

  باید تو مجلس آمریکا از حقوق این مردم ستم دیده حمایت بشه نه تو حوزه های جهل این مراجع پولکی:

  http://www.youtube.com/watch?v=7q77WkgTG_c&feature=related

 45. «..و عدل، آن است که هیج اتهامی را به آن راه ندهی»

  آخر این چه خدای دیوسی است که دیوس تر از خودش را به جان این ملت رنجدیده انداخته است؟؟

  این بحث “نصب” ولی فقیه توسط خدا -که آیت الله های کارخانه دوستی چون یزدی و مصباح- این روزها مطرح می کنند، واقعا چقدر ابلهانه است. این ها چقدر ابله هستند که مردم را چنین نادان فرض می کنند.

  آیت الله خمینی که خود این درخت خبیثه نکبت بار ولایت فقیه را کاشت، در ۹ اردیبهشت ۱۳۶۸ که نیمه مرده (و شاید هم مرده بود) در نامه‌ای به علی مشکینی رئیس شورای بازنگری قانون اساسی (برای حذف شرط مرجعیت رهبر) نوشته است:

  «در مورد رهبری، ما که نمی توانیم نظام اسلامی مان را بدون سرپرست رها کنیم. باید فردی را “””انتخاب””” کنیم که از حیثیت اسلامی مان در جهان سیاست و نیرنگ دفاع کند…”

  به هر حال آن موقع با شامورتی بازی خامنه ای را به ملت انداختند. اما همین قانون اساسی تغییر داده شده برای این کار هم، شروط زیر را برای رهبر لازم می داند:

  * صلاحیت علمی فقهی

  * عدالت و تقوا

  این آقا که نه صلاحیت علمی دارد، نه تقوا و نه عدالت. رئیس یک باند بزرگ مافیای جنایتکار است تا

 46. دنباله کامنت پایین:

  این آقا که نه صلاحیت علمی دارد، نه تقوا و نه عدالت. رئیس یک باند بزرگ مافیای جنایتکار است تا یک فقیه عادل. کسی که نیروهای تحت امرش انجام این همه جنایت و خونریزی های باورنکردنی برایشان مثل آب خوردن است. ببینید تمام کسانی که نماینده یا منصوب او هستند از پلیدترین موجودات این کره خاکی هستند.

  یه عده فقیه زناکار و دزد و متقلب بی شرم را هم -با پول و کارخانه و معدن و واگذاری امتیازات و انحصارات- در شورای نگهبان جمع کرده که به جنایاتش صحه بگذارند و برایش نماینده مجلس و رئیس جمهور انتخاب کنند.

 47. فرزندم من هفتاد سال است  که نماز می خوانم

  روی پیشانیم حتی به اندازه یک نخود جای مهر نیست ،

  چگونه شما با این سن کمت روی پیشانیت جای مهر حک شده ؟
  ناراحت

 48. از حرف زدن و اطلاع رسانی “زیادی” بپرهیزیم!

  وحشیگری های رژیم ولایت فقیه آن چنان مشمئز کننده است که گندش همه دنیا را فراگرفته. مواظب باشیم ایمیل های تکراری و تکرار افشاگری های تکراری، غیر ضروری وقت ما را نگیرد.

  تحلیل گران هم زیاد وقتشان را صرف تحلیل های تئوریک نکنند.

  دوستان مساله ما را همین صندوق کوچولوی رای حل می کند، مانند بسیاری از کشورها که تفاوت ها و اختلافاتشان را به همین منطق ۵۰+۱ سپرده اند- همین “ابزار” کوچولوی نازنین.

  در ژن های ما ایراینان شوربختانه حرافی و گنده گوزی و بی عملی اجداد شاعر پیشه و یا منبر پیشه مان غلیان می خورد.

  با حرافی می خواهیم فلک را سقف بشکافیم و تا ابد یا به هم بد و بیراه بگوییم و یا مرثیه سرایی کنیم.

  دوستان چنین فرصت های تاریخی نادرند: مردم آگاهانه در صحنه و شرایط خارجی عالی به سبب ترس دنیای پیشرفته از یک “طالبان اتمی”.

  بیایید همه برای کار کردن درست این صندوق رای پیکار کنیم. ما چه گهی هستیم که بخواهیم برای مردم تعیین تکلیف کنیم. آخر کار هم این متخصصین و تحصیل کرده ها هستند، که مستقل از گرایشات حزبی شان،  کشور را در این دنیای سرعت و

 49. دنباله کامنت پایین:

  از حرف زدن و اطلاع رسانی “زیادی” بپرهیزیم!

  … کشور را در این دنیای سرعت و رقابت به پیش خواهند برد و رفاه و آسایش مردم در گرو فکر و خلاقیت و تلاش آن ها خواهد بود.

 50. بیایید طرح (نه حرف) بزنیم: چگونه می توان با کمترین هزینه، این صندوق کوچولوی نازنین بتواند حرف بزند؟

 51. با سلام
  خواستم بگم چقدر کم کارید. دیدم همین طور باشید ومطالبتان مثل الان غنی باشد بهتر است. هنوز ایرانید؟

 52. سلام استاد

  این حدیث در کدام کتاب هست،من آدرسشو میخوام لطفا بذارید تا بتونم در بحثهای شریعت عقلانی ازش استفاده کنم

  خیلی خیلی نیازمند سندم

  متشکرم